ATO Помощь
Магазин пуговка
Пятница 14 Декабря 2018

ГЛАВНОЕ

ТУРИСТАМ

 
СТО

alt

Служба безпеки України попередили спробу вивезення речей, які, за попередніми даними, були знайдені «чорними археологами» у Новгород-Сіверському районі. З деталями – наші кореспонденти.

Подробиць оперативники управління СБУ в Чернігівській області не повідомляють, посилаючись на те, що розслідування триває. Наводять лише сухі дані: «Чорний археолог» під час незаконних пошукових робіт знайшов скарб старовинних прикрас із золота та срібла. Він намагався продати їх ділкам, які займаються незаконним перепродажем історико-культурних цінностей за кордон». Служба безпеки цю спробу попередила.

 
Відомо, яким чином оперативники вийшли на продавця: захотів похизуватися і поторгуватися в мережі. Під час обшуку в нього вдома в ретельній схованці і були знайдені предмети, що представляють наукову цінність.
 
Практично вся територія Чернігівщини викликає інтерес у археологів. Для того, щоб проводити тут пошукові роботи, необхідні ліцензія Інституту археології Національної академії наук і дозвіл Міністерства культури. Очевидно, що «чорні археологи» не мають ані першого, ані другого… Тепер ними займуться спецслужби – порушено кримінальне провадження за фактом замаху на контрабанду.

  
 

 
А об’єктами незаконного торгу займуться чернігівські музейники. У скарбі – шийні гривні, скроневі кільця, підвіски, намистинки, іконка. Експертизу проводитиме Чернігівський історичний музей імені Тарновського. Вже зараз, до того, як вдалося докладно познайомитися з предметами старовини, історики кажуть про рідкісність знайденого скарбу: окремо подібні речі зустрічалися, а щоб все разом в одному скарбі…
 
Для істориків важливо знати, в якому конкретно місці було це сховано, адже поруч можуть знаходитися не менш цінні – і в історичному, і в матеріальному сенсі – речі.
 
І ще один момент, дуже важливий для чернігівських музейників. Скарб після експертизи направляється в Міністерство культури, експертна комісія при якому розподіляє предмети, передані силовими структурами, лише за богу відомим принципом. Тому так важливо, аби скарб Сіверського краю, який є частиною культурної спадщини Сіверського краю, таки дістався Сіверському краю.

«Сівер-центр»

http://www.gorod.cn.ua

 

Объявления