ATO Помощь
Магазин пуговка
Пятница 14 Декабря 2018

ГЛАВНОЕ

ТУРИСТАМ

 
СТО

alt

Населення новгород-сіверського району зменшилось з 1990 року у півтора рази. Але сміття на стихійних звалищах стало в рази більше. Ми потопаємо у смітті. Такий висновок можна зробити проїхавши дорогою від села Араповичі через Путивськ до районного центру.

Це ділянка дороги між селами Араповичі та Путивськ. Кожен, хто їде з Араповичей на Шостку або Н.-Сіверський, може викинути сміття за кілька кроків від дороги.. Це дуже зручно.

До багатьох сіл нашого району послуги підприємств з вивозу сміття не дістались і у 21 столітті. Але сміття, яке ми бачимо на узбіччі дороги, справа рук скоріше за все не місцевих жителів. Можливо дачників. Бо ось це звалище знаходиться за кілометр від села та ще й на горі від нього. Можливо цей непотріб викидають дачники з прилеглих міст.

Проходимо ще 100 м в сторону села Путивськ. З лівої сторони бачимо взагалі жах.

Кожен яр, який ми проїжджали, засипаний сміттям. Спаплюжені краєвиди місцевості, яка є природною перлиною щонайменше  Сіверщини – лише один з мінусів такої людської діяльності і бездіяльності уповноважених владних структур. Кожен яр – артерія, яка веде до Десни. Ця річка напуває не лише всю Чернігівщину, а й більшість населення столиці України – Києва. Ми плюємо у колодязь, з якого п'ємо.  Під'їжджаємо до Новгорода-Сіверського. Смітник неподалік очисних споруд давно помітив містянин Борис Домоцький.

Борис Домоцький - мешканець м. Н.-Сіверський: "Ось такого подібного штибу сміттєзвалища супроводжують нас від Н.-Сіверського і на всі населені пункти. Це тільки один напрямок, але майже до гектара наближаються зайняття цієї місцини всім цим непотребом, цією гидотою. Самі себе знищуємо, хочемо так. Відповідальності ніякої. Уваги до майбутнього ніякого. Як буде нашим дітям і онукам. не знаємо самі. Таке життя".

Недалеко від пристані у Новгороді-Сіверському стоїть табличка «Сміття забирайте з собою». Більш менш чистий берег. Але за півсотні кроків у яру закиданому сухими гілками, знайома сумна картина. А на цій корязі видно були чиїсь посиденьки зі спиртним та цигарками. З цим усім щось треба робити, щоб наші діти на питання, що вам залишили минулі покоління, не відповіли – вони залишили нам сміття.

Це наша Сіверська природа, а ми цю красу плюндруємо. Вона страждає від того, що хтось викидає сміття і страждає також від чиєїсь бездіяльності.

 

Джерело:http://trksiver.com.ua

 

Объявления