ATO Помощь
Магазин пуговка
Среда 17 Октября 2018

ГЛАВНОЕ

ТУРИСТАМ

 
СТО

alt

На це обладнання з обласного онкологічного диспансеру претендувало декілька районних лікарень області. Однак мамограф був переданий саме до Новгорода-Сіверського за рішенням сесії обласної ради. Вже 7 березня він був доставлений до Новгород-Сіверської центральної районної лікарні. І після остаточного встановлення, 22 березня, відбулося урочисте відкриття цього мамологічного комплексу.

В'ячеслав Кауфман - голова районної ради: "Дуже приємно, що цей апарат з'явився на Новгород-Сіверській землі. Ми можемо цим пишатися, тому що в жодному районному центрі його немає в Чернігівській області. Слова вдячності обласній раді, яка нам його надала. Найголовніше, що завдяки цьому апарату, нашим жінкам не доведеться їхати до Чернігова за 200 км".  

Поява мамографа в Новгород-Сіверській лікарні стала можливою завдяки спільній та оперативній роботі керівництва району та лікувальних закладів, – говорили присутні. І на цьому зупинятися не збираються.   Руслан Веремієнко - в.о. голови Н.-Сіверської РДА: "Ми всі намагаємося робити так, щоб наша лікарня відповідала сучасним вимогам наскільки це можливо. І обладнання, що ми отримали, це є свідчення того, що в цьому напрямку робляться поступові дії".   Мамографія – це золотий стандарт в діагностиці онкозахворювань молочних залоз. Цей метод є дуже інформативним та дозволяє виявляти пухлини на ранніх стадіях. І це дуже важливо, адже кількість жінок, у яких виявляють рак грудей на Новгород-Сіверщині, досить значна.  

Олена Борисюк - заступник головного лікаря КЗ "Н.-Сіверський центр первинної медико-санітарної допомоги": "Щорічно у нас в районі виявляється десь 8-10 випадків раку молочної залози. Якщо ці випадки ми виявляємо на ранніх стадіях захворювання, то цей рак виліковний і жінки будуть продовжувати активно жити, працювати, залишатися в сім'ї. Тому те, що зроблено для наших жінок, це є великий шанс для продовження життя".   Для роботи  мамографа наявні всі необхідні спеціалісти,-каже головний лікар райлікарні Світлана Шам. Це і рентгенолаборанти, які проводять саме дослідження і лікарі, які визначають пацієнт здоровий чи йому потрібне  дообстеження в обласній лікарні. Для того ж, аби сільському населенню було зручно проходити мамографію, в лікарні розробили спеціальний графік .  

Світлана Шам - Головний лікар Н.-Сіверської ЦРЛ: "У першу половину дня в загальному потоці пацієнтів, які проходять рентгенообстеження, будуть обслуговуватись сільські жінки чи ті пацієнтки, які потребують термінового обстеження. А в плановому порядку, після 13 години, це всі міські мешканки, які не мають обмежень з відправленням автобусів в сільські населенні пункти. Вони будуть проходити обстеження і відмови не буде нікому".   Сучасне обладнання дозволяє проходити мамографію за досить короткий час.

Платити за придбання рентгеноплівки не потрібно. Адже зображення органу з мамографу надходить на екран  комп’ютера і саме за ним лікар ставить діагноз. Променеве навантаження на людину також мінімальне,-запевняють працівники рентген-кабінету. Про важливість мамографії в житті кожної жінки знають і сіверянки, тому з позитивом відносяться до появи мамографа в місцевій лікарні.   "Завдяки цій можливості жінки району та міста зможуть отримати діагностику, обстежитися. Не потрібно буде їхати до Чернігова за 200 кілометрів".   "Всім жінкам потрібно обов'язково проходити огляд хоча б раз на рік. Я завжди обстежуюсь".   В лікарні зазначають, що мамографічне обстеження можуть пройти не лише мешканки Новгород-Сіверщини, а і жінки з інших сусідніх районів області.

 

Джерело:http://trksiver.com.ua/

 
ТКС Северяне