ATO Помощь
Магазин пуговка
Пятница 14 Декабря 2018

ГЛАВНОЕ

ТУРИСТАМ

 
СТО

alt

Всьоме гостинно хлібом-сіллю вітала Сновська земля всіх гостей та учасників фольклорного фестивалю-конкурсу ім. Василя Полевика – відомого фольклориста, заслуженого працівника культури України.

4 червня в день Святої Трійці з великим успіхом для сіверян пройшло прослуховування конкурсних творів. З 28 колективів кращі були відібрані професійним  журі для участі в гала-концерті. Відбір пройшли обидва колективи, що представляли Сіверщину:  фольклорний ансамбль «Полісяночка» Кудлаївського сільського будинку культури та жіночий вокальний ансамбль «Барви Сіверщини» Новгород-Сіверського районного будинку культури. Декілька сотень конкурсантів різних за рівнем та манерою виконання, різних за віком та об’єднаних  любов’ю до фольклорної спадщини. У виконанні учасників конкурсу звучали народні пісні, які зібрав, розшифрував та переклав на ноти Василь Іванович Полевик. Ці пісні живуть не лише у традиційному виконанні, ай отримують нову, сучасну інтерпретацію, нове звучання.

 

Цей молодіжний гурт став відкриттям фестивалю. Серед членів журі та глядачів не було й сумнівів щодо номінування його до нагороди. Приємним підсумком річної роботи стали: диплом лауреата першого ступеня жіночому вокальному ансамблю «Барви Сіверщини», Н-Сіверського будинку культури та подяка керівнику колективу Марині Олексієнко

Марина Олексієнко - керівник жіночого вокального ансамблю "Барви Сіверщини "Н-Сіверського РБК: "Як і обіцяла ми зайняли перше місце на цьому фестиваль-конкурсі".

Ольга Чередник - учасниця жіночого вокального ансамблю "Барви Сіверщини" Н-Сіверського РБК"У нас перше місце на цьому фестивалі у цьому році. Нам прийшлося дуже тяжко, бо були дуже сильні колективи".

Не менш заслуженою, але зовсім несподіваною для кудлаївців стала відзнака їх фольклорного ансамблю «Полісяночка». Перший виїзд за межи району – і одразу такий результат.

Ганна Зівако - керівник фольклорного ансамблю "Полісяночка" Кудлаївського СБК: "Навіть немає слів. Ми дуже раді та задоволені, приїхали вперше і одразу перше місце"

Участь і перемога в конкурсі такого рівня для цим жінок додає впевненості у власних силах. Вже там, на сновській землі колектив задумався : чи не випробувати себе у фестивалях загальнонаціонального та міжнародного масштабу. До їх ідей та альтруїзму ще б додати прагнення керівників громад підтримувати осередки культурних джерел на селі.

Валентина Зівако - учасниця фольклорного ансамблю "Полісяночка" Кудлаївського СБК"Нам казали що нічого не роблять, тільки ходять сміються. Ось посіли перше місце. Тож все це недарма. Приємно на душі, що нас помітили, що перший раз у такому великому, масштабному обласному конкурсі”.

Може слід залучати до знайомства з джерелами автентичного фольклору в рамках фестивалю і голів сільських, селищних, міських та районних рад? Тоді й фінансування культури не буде за остаточним принципом, і в клубах потеплішає. З’являться кошти на костюми та утримання художніх колективів. Як от в Сновській об’єднаній територіальній громаді. До речі гран-прі фестивалю, ще з півдесятка дипломів лауреатів та обласна премія Василя Полевика цього річ заслужено дісталися саме сновчанам.

Джерело:http://trksiver.com.ua

 

Объявления