ATO Помощь
Магазин пуговка
Пятница 14 Декабря 2018

ГЛАВНОЕ

ТУРИСТАМ

 
СТО

alt

Цього дня двері музею відкриті для всіх ще і безкоштовно, бо 18 травня відзначається Міжнародний день музеїв. У Новгороді-Сіверському музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім» був заснований у 1990 році 3 вересня,. Цього року відзначатимуть своє 27-річчя.

Пишатися в музеї є чим. Перед туристами відкривається історія «Слова о полку Ігоревім». У виставкових залах представлені дореволюційні та сучасні видання літературної пам’ятки, переклади її на іноземні мови, археологічні знахідки доби Київської Русі, графічні та художні твори, скульптури. Краєзнавчий відділ  знайомить з історією міста, етнографією, флорою та фауною Сіверського краю. Має музей добру славу не лише серед Новгород-Сіверців,але і гостей міста.

Олена Радченко - заступник директора з наукової роботи музею заповідника "Слово о полку Ігоревім": "Зараз туристів у нас дуже багато. В 2016 році до нас приїхало біля 30 тис. чоловік. Сподіваємось на краще. Ми для цього все робимо".

Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, музейники ведуть науково-просвітницьку і виховну роботу. 18 травня в День вишиванки у краєзнавчому музеї представлено Новгород-Сіверську вишивку кін19 - поч..20 стол. В експозиції оригінальні вишиті сорочки, рушники, набожники.

Ніна Авдієнко - завідуюча краєзначим відділом музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім":  "Наш краєзнавчий відділ до цього дня підготував виставку яка називається « Світ і краса української вишивки». Ми намагались показати все багатство української вишивки".

У планах працівників музею відкриття нових персональних виставок творчих людей Сіверщини, художників, фотографів і звісно наукова робота, а сьогодні з радістю показують унікальне.

Юлія Гула - учениця Н.-Сіверської ЗОШ І-ІІІ ст. №2:  "Сподобалось розмаїття вишивки, кольорів, орнаменту. Вразило, що дівчат привчали до вишивки з 19 ст. Це було не тільки головним елементом одягу, але прикрасою і подвір’я, і дому".

В предметах і експозиціях музею відображається життя людей старшого покоління, наша історія, наше минуле, яким ми маємо пишатись і знати.

 

http://trksiver.com.ua

 

Объявления