ATO Помощь
Магазин пуговка
Среда 17 Октября 2018

ГЛАВНОЕ

ТУРИСТАМ

 
СТО

alt

З дипломом третього ступеня Малої академії наук повернулася з Чернігова одинадцятикласниця державної гімназії ім. К.Д. Ушинського Юлія Бакланська. Захист наукової роботи з екології на тему «Можливості картування рекреаційних лісів з використанням загальнодоступних аерокосмічних знімків»  проходив 18 лютого, а от саме дослідження тривало ще з літа 2016 року.

Юлія Бакланська - учениця Н.-Сіверської державної гімназії ім. К.Д. Ушинського: "Ми брали карти з Гугл, і на цій карті ми брали білянки з більш-менш однорідним рослинним покровом,виділяли контури, позначали нумерацію і вже ходили по цим ділянкам по місту і урочищу «Уборок», це вже у парку «Деснянсько-Старогутський»."

  Всі ці ділянки треба було обійти, заповнити спеціальні бланки, а це не багато не мало - 20 ділянок у місті і 25 в урочищі «Уборок». Юля Бакланська разом з керівником Наталією Сивоглаз досліджувала всю рослинність - дерева, квіти, кущі. Однак головною метою було картування раритетних рослин, саме тут в нагоді став досвід участі в екологічному таборі "Деснянські зорі", який Юлія відвідала в серпні минулого року та допомога наукового куратора Сергія Панченка, адже велика проблема виявити рослину, якщо ти жодного разу її не бачив.    Наталя Сивоглаз - керівник наукової роботи: "Вся робота була досить глибока і практична.

Це не те, що щось було взято з Інтернету, або десь з якогось підручника, це все робили на місцевості. Це дуже важливо, це дає можливість дитині відчувати свою значимість."   Робота, яку виконала Юлія має й велике практичне значення, адже виділення природних біотопів та їхній опис наразі важливо при створенні в Україні Смарагдової мережі - важливих природоохоронних територій, а ще роботою школярки зацікавилися в Сумському аграрному університеті для використання у своїх наукових дослідженнях.

  

http://trksiver.com.ua

 
ТКС Северяне